תחומי עיסוק

תיקי חבויות

תיק חבויות – מה זה ואיך זה עובד?

ביטוח חבויות הוא תחום משפטי מרכזי במערכת הביטוח. הוא מעניק הגנה משפטית למבוטחים במקרה של תביעות נזק גוף או נזק רכוש נגרם לצד ג’, שנגרם עקב רשלנות או מחדלים של המבוטחים. פוליסות ביטוח חבויות כוללות חבות מעבידים, חבות כלפי צד ג’, אחריות מקצועית, חבות מוצר, ופוליסות חבות אחרות.

הטיפול בתביעת ביטוח חבויות כולל שבעה שלבים מרכזיים:

 1. קבלת ההודעה: המבוטח מזהה את פוליסת הביטוח שלו, מתאר את פרטי המקרה, ומזהה את זהות הנפגע.
 2. פתיחת תיק: המבוטח פותח תיק תביעה בו יצרף את כל מסמכי התביעה. המבטח יבדק את נסיבות המקרה ואת מהות הפגיעה.
 3. חקירת מצב הנפגע: המבטח יבדוק את מצב הנפגע, יחקור את המצב הרפואי שלו, ויגשש לפתרונות כספיים מוסכמים.
 4. משא ומתן: מתבצע משא ומתן עם הנפגע כדי להשיג סכום פיצוי מוסכם.
 5. הייצוג המשפטי: השלב הזה מתרחש במידה ובו התיק מגיע לבית המשפט. עורך הדין של החברת הביטוח יייצג את המבוטח במהלך כל התהליך המשפטי.
 6. פתרון חוזי: במידה והתיק יפתר באופן חוזי, הפיצוי ישולם לנפגע בהתאם להסכם.
 7. פיצוי משפטי: אם התיק מגיע לפסק הדין, פיצוי ישולם לנפגע בהתאם להחלטה של הבית המשפט.

משמעותו של “תיק חבויות” במשפט, הינו אוסף של מסמכים שנפתחים עבור כל תביעה.
כל מסמך שהוכן, הוגש, או שנכתב במסגרת התביעה נכנס לתיק ומשמש כלי לניהול המקרה המאפשר לראות את הפרטים של התביעה, לעקוב אחר הטיפול בתביעה, להיות מעודכן בכל שינוי, ולבדוק את החלטות בית המשפט.

בין היתרונות רבים לניהול תביעת חבויות על ידי משרדו של עו”ד סביון:

 1. ניסיון מקצועי: עו”ד סביון מחזיק בניסיון רחב בתחום החבויות. הוא מבין את פינות המשפט, יודע איך לנהל משא ומתן עם חברות הביטוח ויודע להביא הצלחה בתהליך.
 2. הכרה מעמיקה בחוקים ובמדיניות חברות ביטוח: הכרה מעמיקה במערכת החוקים ובאופן שבו חברות הביטוח פועלות יכולה לעזור לנפגע להביא למרב הזכויות שלו. עו”ד סביון מכיר את התרחישים שבהם חברת הביטוח עשויה להתנגד לפיצוי, ויכול להתגבר על כאלה אתגרים.
 3. ניהול זמן ומאמץ: תביעת ביטוח יכולה להיות תהליך מתיש וארוך. ניהול תביעת ביטוח באופן עצמאי יכול להכריח את הנפגע להוציא זמן רב משעות העבודה שלו ומחייו האישיים. כאשר עו”ד סביון מנהל את התביעה, הנפגע יכול להתמקד בחזרתו לשגרה.
 4. יכולת להתמקד בהתאוששות: כאשר אדם נפגע, עדיף שיתמקד בהתאוששות מהפגיעה. זה יכול להיות מאתגר אם הוא צריך גם לנהל תביעת ביטוח. כאשר עו”ד סביון מנהל את התביעה, הנפגע יכול להתמקד בבריאותו.
 5. שיחות ומשא ומתן: עו”ד סביון מכיר את השיטות שבהן חברות הביטוח פועלות ואת השפה שהן משתמשות. ולכן, יכול לנהל שיחות ומשא ומתן עם החברה בשפה שהם מבינים, מה שמביא לתוצאות טובות יותר.

למידע נוסף

תחומי עיסוק נוספים

נזקי רכוש

נזקי רכוש: תביעת נזקי רכוש אם נגרם נזק כלשהו לרכוש שלכם על ידי גורם שלישי, יתכן ותרצו לשקול להגיש תביעת נזקי רכוש. על

קרא עוד »

תביעות ביטוח

אמיתי סביון, משרד עורכי דין, זכה למוניטין בתחום הביטוח והנזיקין. המשרד, שהוקם בשנת 2012, עוסק במגוון רחב של תחומים כולל נזקי גוף, רכוש

קרא עוד »

תביעות רכב

תביעות רכב ותעבורה: עו”ד לניהול תביעה בתחום רכב ותעבורה בזכות המקצועיות שהצטברה במשך למעלה מעשור, משרד עו”ד אמיתי סביון מספק שירותי משפט מעולים

קרא עוד »
  Call Now Button