מאמרים

עורך דין תאונות דרכים בתל אביב

תאונות דרכים הן חלק בלתי נפרד משגרת הנהיגה בכבישי ישראל. השלכותיהן על הנפגעים יכולות להיות חמורות ביותר – החל מפגיעה פיזית, דרך נכות ועד אובדן כושר עבודה לטווח ארוך. במקרים של תאונות דרכים, חשוב לדעת כי לנפגעים עומדות זכויות משפטיות שיכולות לסייע להם להתאושש ולהמשיך בחייהם. היוועצות בעורך דין תאונות דרכים בתל אביב היא צעד חשוב ביותר בתהליך.

תפקיד עורך הדין בטיפול בתביעות נזיקין לאחר תאונת דרכים

עורך דין תאונות דרכים בתל אביב מלווה את הנפגע החל משלב איסוף הראיות והמידע על התאונה, דרך הגשת התביעה, ניהול מו”מ מול חברת הביטוח ועד לייצוג בבית המשפט במידת הצורך. 

בשלב איסוף הראיות, עורך הדין ידריך את הנפגע לאסוף ולתעד כל מידע רלוונטי לגבי נסיבות התאונה, לרבות עדויות, תיעוד פציעות ונזקים, דוח משטרה וחוות דעת רפואיות. כמו כן, משרד עורכי הדין אמיתי סביון יוכל לסייע לכם בהשגת מסמכים רשמיים כגון טופסי ביטוח ורישיונות נהיגה של המעורבים. 

בהמשך, יכין עורך הדין את כתב התביעה, ינמק באופן משפטי את עילת התביעה ויפרט את סכומי הפיצוי המבוקשים בגין הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתאונה. בשלב המו”מ עם חברת הביטוח, ינהל עורך הדין משא ומתן עקבי ויעמוד בתוקף על זכויות הלקוח על מנת להשיג הסכמה לפיצוי הוגן.

במידת הצורך, ייצג עורך הדין את הנפגע בדיונים בבית משפט, יציג ראיות וינמק משפטית מדוע מגיע לנפגע הפיצוי המבוקש. בכל שלבי התהליך המשפטי, יעניק עורך הדין ייעוץ, הכוונה ותמיכה לנפגע.

זכויות הנפגעים בתאונת דרכים

נפגעי תאונות דרכים זכאים על פי חוק לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם להם. בין היתר, מדובר בפיצוי על: ירידה בהכנסות הנפגע וכושר עבודה אם נגרמו כתוצאה מהפגיעה, הוצאות רפואיות, שיקום, טיפולים פיזיותרפיים, סיעוד ועזרה בבית ובניידות.

הפיצוי על אבדן כושר עבודה נועד לכסות את ההפרש שבין הכנסתו של הנפגע טרם התאונה לבין יכולת ההשתכרות שלו לאחר הפציעה, לתקופה שנקבעה על ידי מומחים רפואיים. פיצוי זה מבוסס על שכרו הקודם של הנפגע, גילו ותחזיות התפתחות הקריירה שלו.  

הוצאות רפואיות כוללות את כל הטיפולים, התרופות ואביזרי העזר שנדרש הנפגע לרכוש עקב הפציעה. שיקום כולל טיפולים פיזיותרפיים וריפוי בעיסוק הנחוצים להחלמה. סיעוד ועזרה בבית מתייחסים לצרכים מיוחדים של נפגעים הסובלים ממגבלות כלשהם לאחר התאונה.

אמיתי סביון עורך דין תאונות דרכים בתל אביב יבחן את מלוא השלכות התאונה על חיי הנפגע כדי להבטיח פיצוי מקיף המאפשר התאוששות ושיקום מלאים ככל האפשר של הנפגע.

המלצות לבחירת עורך דין תאונות דרכים מומלץ בתל אביב

בעת בחירת עורך דין תאונות דרכים בתל אביב, חשוב לבדוק מספר קריטריונים:

  • ניסיון מוכח בתחום – ככל שלעורך הדין יותר ניסיון בתביעות מסוג זה, כך גדלים הסיכויים להשיג עבורך את הפיצוי המקסימלי. 
  • המלצות וחוות דעת של לקוחות קודמים – עורך דין תאונות דרכים בתל אביב בעל שם טוב הוא זה שמחזיק בלקוחות שיצאו מרוצים ומסופקים מהשירות שהם קיבלו באותו המשרד.
  • יחס אישי וליווי צמוד – חשוב שעורך הדין יהיה זמין לאורך כל התהליך ויעניק מענה מהיר ומקצועי לכל שאלה.
  • שכר טרחה גלוי והוגן – עורך דין רציני יציג מראש את עלויות שכר הטרחה ולא ינצל לרעה את מצבו של הנפגע.

 כיצד לנהוג לאחר מעורבות בתאונת דרכים

אם, חלילה, מצאת את עצמך מעורב בתאונת דרכים בתל אביב כנהג, חשוב לפעול על פי הכללים הבאים:

  •  דאג לבטיחות – סמן את מקום התאונה, הפעל איתות, לבש אפוד זוהר. 
  •  תעד את האירוע – צלם את הנזקים לכלי הרכב, מיקום הפגיעה, שלטי רחוב וכל פרט רלוונטי.
  •  אסוף מידע על הצדדים המעורבים – שם, כתובת, מספר טלפון, פרטי רכב, רישיונות של המעורבים ומסמכי ביטוח של כלי הרכב המעורבים.
  •  היוועץ במשטרה – דווח על האירוע וקבל אישור משטרתי רשמי.
  •  תעד את הפציעות – צלם סרטון או תמונות של כל פציעה שנגרמה לך או לנוסעים ברכב.
  •  פנה לייעוץ משפטי – לאחר תיעוד האירוע, פנה בהקדם לעורך דין תאונות דרכים בתל אביב.

סיכום

תאונות דרכים הן אירועים העשויים לגרום לנזקים כבדים למעורבים בהן. הן עלולות לגרום לפגיעות גופניות חמורות, מוגבלויות, אובדן כושר עבודה וקשיים כלכליים כבדים.

עורך דין תאונות דרכים בתל אביב ממלא תפקיד מפתח בסיוע לנפגעים למצות את זכויותיהם ולקבל פיצוי הולם שיאפשר להם להתאושש ולהמשיך הלאה בחייהם ככל שניתן. הוא ילווה את הנפגע לאורך כל שלבי הטיפול בתביעה המשפטית.

חשוב לבחור עורך דין תאונות דרכים מומחה, מנוסה ואכפתי שיוכל לייצג את האינטרסים של הנפגע במקצועיות, במסירות וברגישות הנדרשת. עורך דין טוב יוודא שהנפגע יקבל את מלוא הפיצויים עליהם הוא זכאי על פי דין בגין נזקי הגוף שנגרמו לו.

מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום תאונות דרכים בהקדם האפשרי לאחר התרחשות התאונה, על מנת למצות את זכויות הנפגע ולהבטיח ייצוג הולם.

יש לאסוף דוח משטרה, טופסי תביעה מהביטוח, תיעוד פציעות ונזקים, עדויות וכל מסמך רלוונטי אחר.

פרק הזמן עד לקבלת הפיצוי עשוי להיות ממושך בהתאם למורכבות התביעה.

כאב וסבל, פגיעה באיכות החיים, אבדן כושר עבודה, הוצאות רפואיות, שיקום וסיעוד.

במקרים פשוטים יחסית של תאונה עם נזקים קלים ניתן לנסות ולהגיע לפשרה מול הביטוח.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

  Call Now Button