מאמרים

עו”ד לעבירות גניבה

גניבה היא עבירה חמורה בתחומי שיפוט רבים ברחבי העולם, כולל בישראל. על פי החוק הישראלי, עבירות גניבה נדונות בעיקר לפי סעיף 383 לחוק העונשין.

סעיף 383 על גניבה בחוק העונשין הישראלי מגדיר גניבה כמעשה פלילי הכרוך בלקיחת רכושו של אדם אחר שלא כדין וללא הסכמתו, מתוך כוונה לשלול מהאדם את אותו רכוש לצמיתות. גניבה, לפי סעיף זה, אינה מוגבלת לרכוש מוחשי, זה יכול להתייחס גם לנכסים או קניין רוחני בלתי מוחשי כמו יצירות או עיצובים.  

החוק הישראלי מטיל עונשים חמורים על גניבה, במטרה להרתיע עבריינים פוטנציאליים ולהגן על רכושם האישי של יחידים. סעיף 383 קובע כי אדם שנמצא אשם בגניבה ניתן לעונש מאסר. משך העונש יכול להשתנות בהתאם לנסיבות האופפות את הגניבה, כגון שווי הרכוש שנגנב והאם נעשה שימוש בכוח או הפחדה.

מה העונש על גניבה ללא עבר פלילי?

בישראל העונשים על גניבה הם שונים ונקבעים לפי רמת החומרה, עם אפשרות למאסר של 3-10 שנים למי שנמצא אשם. עם זאת, עבור אנשים ללא עבר פלילי קודם, בית המשפט עשוי לשקול אפשרויות ענישה חלופיות.

אנשים אשר נתפסו גונבים ואין להם עבר פלילי עשויים לקבל יחס מקל יותר מאשר עבריינים חוזרים. בית המשפט יכול להפעיל שיקול דעת ולהטיל שורה של עונשים, מקנסות והשבה (החזר של הסכום שנגנב לקורבן) ועד עבודות שירות או מאסר על תנאי. במקרים מסוימים, אדם שקיבל עונש על גניבה ללא עבר פלילי עשוי להיכנס להסדר טיעון עם התביעה, אשר כרוכה לעיתים קרובות בהודאה באשמה פחותה בתמורה לעונש מופחת.

חשוב להבין שגם אם לאדם אין עבר פלילי, להרשעה בגניבה יכולות להיות השלכות משמעותיות לטווח ארוך, לרבות יצירת רישום פלילי שעלול להשפיע על הזדמנויות תעסוקה ונסיעות עתידיות.

ייצוג עו”ד לעבירות גניבה

תפקידו של עו”ד לעבירות גניבה בעת ייצוג מי שהואשם בעבירת גניבה הוא מכריע. בהתחשב במורכבות המערכת המשפטית וההשלכות הקשות של הרשעה בגניבה, יש חשיבות עליונה לעורך דין בעל ידע ומנוסה. עו”ד לעבירות גניבה הבקיא בנושא לפי סעיף 383 לחוק העונשין הישראלי יכול לתת עצות חשובות מאין כמוהן. עורך הדין מבין את החוק, את העונשים האפשריים ואת האפשרויות העומדות בפני הנאשם. עורך דין המנוסה בנושא הגניבה בחוק העונשין יכול לנהל משא ומתן עם התביעה כדי להפחית את האישום לעבירה פחותה או להסכים על הסדר טיעון. זה חשוב במיוחד עבור אנשים שביצעו עבירה בפעם הראשונה, שכן עורך דין מיומן עשוי לנהל משא ומתן על עסקה שתמנע רישום פלילי.

אם אתם זקוקים לעזרה משפטית בנושא, אנו במשרד אמיתי סביון כאן בשבילכם. למידע נוסף השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

  Call Now Button