מאמרים

ביטול חוזה רכישת דירה מקבלן

חתמתם על חוזה עם קבלן? רוצים לבטל את החוזה?

החלטה על ביטול חוזה רכישת דירה מקבלן אינה החלטה פשוטה ויש לבחון אותה בצורה נכונה על פי חוק החוזים. ישנן עילות עיקריות על פיהן אפשר לדרוש את ביטול החוזה ובמידה והעליה הזו רלוונטית, הקבלן יצטרך לבטל את החוזה איתכם. התהליך הוא כמובן לא פשוט ואף קבלן בנייה לא יקבל ביטול חוזה כל כך מהר לאחר חתימה של קונה. זו הסיבה שמומלץ לכם לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בתחום החוזים בכדי לקבל החלטה מושכלת בביטול החוזה שלכם מול הקבלן. האם אפשר לדעת בוודאות שהקבלן שלכם הפר את החוזה? זו שאלה שיש לשאול לפני הגשת הדרישה לביטול החוזה.

הפרה יסודית של חוזה מקבלן

מכיוון שחוזה מכר הינו חוזה מורכב משפטית לעיתים ללא עין מקצועית קשה לזהות הפרה וודאית של ההסכם. ישנן מספר הפרות נפוצות יותר וחשוב שתכירו אותן למקרה שהן רלוונטיות למקרה שלכם. אחת ההפרות היא איחור לא סביר של מסירת הדירה לקונה. ניתן להוכיח כי המסירה נעשתה באיחור לא סביר ואף להוכיח נזק כלכלי שלכם במידה ושילמתם באותם תקופה שכירות לדירה אחרת ובמקביל אתם משלמים משכנתא על הדירה שעדיין לא נבנתה. עילות נוספות נפוצות הן אי קבלת טופס 4 לאכלוס הדירה. זהו למעשה הטופס החשוב ביותר עבורכם ואם הקבלן לא סיפק אותו עדיין יש לבדוק זאת מול הרשויות המקומיות ולהבין את הסיבות לכך. אם הסיבה קשורה לקבלן, יתכן ויש לכם עילה מתאימה לביטול החוזה.

האם יש סיכון בביטול חוזה?

במידה ואתם מחליטים להביא לביטול חוזה רכישת דירה מקבלן, חשוב להפחית את הסיכונים שלכם מתביעה נגדית של הקבלן. תביעה נגדית של הקבלן נגדכם יכולה להאריך את המקרה לדיונים משפטיים ארוכים ולתהליך משפטי ארוך שלא ציפיתם לו. זו הסיבה שמומלץ לפנות למשרד עורכי דין מקצועי בכדי לא לקחת החלטות פזיזות בתהליך הדרישה שלכם לביטול החוזה עם הקבלן. את הדרישה לביטול החוזה שלכם יש לשלוח במכתב לחברה הקבלנית ולציין במכתב את העילה או העילות בגינן אתם מבטלים את החוזה.

ביטול חוזה רכישת דירה מקבלן

לקבלת ייעוץ מקצועי לביטול חוזה רכישת דירה מקבלן, צרו קשר עם משרד עורכי דין אמיתי סביון המלווה מאות לקוחות בכל שנה בתהליכי ביטול של חוזים ומספק ייצוג בבית המשפט על פי הצורך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

  Call Now Button