מאמרים

ביטול חוזה מכר ופיצויים

האם ניתן לבטל חוזה לקניית דירה?

אם החלטתם לקנות דירה והתקדמתם עם חתימה על החוזה, תדעו כי ישנם סייגים בחוק החוזים בישראל המאפשר לכם לדרוש את ביטול החוזה. ניתן אף להביא לביטול חוזה מכר ופיצויים במידה והצד השני הביא להפרה יסודית של ההסכם עליו חתמתם. במקרים מסוימים, גם חתימה מסיבות שהן ישנו חוסר כשרות לגבי החתימה יכולים להיות עילה לביטול החוזה. למרות כל זה, יש לבחון כל מקרה בצורה מדויקת ומומלץ לעשות זאת רק עם עורך דין מנוסה בתחום דיני חוזים.

הסיבות העיקריות לביטול הסכם מכר

ההחלטה לדרוש לבטל את החוזה שלכם עם מוכר הנכס או קונה הנכס צריכה להיות מושכלת וכדאי להכיר אילו עילות עיקריות יש לביטול הסכם מכר. את העילה הראשונה ציינו בתחילת המאמר והיא מתייחסת להפרה יסודית של חוזה המכר. העילה השנייה היא קיום תנאי מתלה או תנאי מפסיק אשר יכול להביא לביטול החוזה והעילה השלילית היא חתימה על חוזה אשר נחתם לא בהתאם לחוק. ידע נרחב וניסיון בניהול תיקים משפטיים בנוגע לחוק החוזים, הוא קריטי לטיפול משפטי נכון בתהליך ביטול ההסכם שלכם. טיפול משפטי לקוי יכול לחשוף אתכם לתביעות בסכומים גדולים ולהיגררות לתהליכים משפטיים ארוכים ומורכבים.

האם אפשר לדרוש פיצויים בחוזה?

הגשת דרישה לפיצויים יכולה להיות חלק מתהליך הדרישה שלכם לביטול החוזה לרכישת נכס. אם אתם מעוניינים לבטל את החוזה ולדרוש פיצויים מהצד השני, יתכן שתדרשו להגיש כתב תביעה בבית המשפט במידה ונושא הפיצויים אינו מוסכם על ידי הצד השני. ההחלטה לדרוש ביטול חוזה מכר ופיצויים צריכה להגיע מתוך אסטרטגיה נכונה במטרה לשרת את האינטרסים האישיים והכלכליים שלכם באופן אופטימלי. פנייה לעורך דין מומחה לדיני חוזים יכולה לסייע לכם גם בתהליך גישור וניהול סכסוך מול הצד השני של החוזה ומניעת הגעה לערכאות משפטיות בתהליך שיכול להיות ארוך ומורכב יותר.

ייעוץ ביטול חוזה מכר ופיצויים

לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מקצועי בכל הנוגע לביטול חוזה מכר ופיצויים, צרו קשר עם משרד עורכי דין אמיתי סביון המציע לכם ליווי מלא של עורך דין מומחה לדיני חוזים עם ניסיון בניהול תיקים משפטיים בתחום הנדל”ן העסקי, המסחרי והפרטי. תביעה בגין נזקי שריפה בדירה

הדירה שלכם נפגעה משריפה? מעוניינים להגיש תביעה?

שריפה יכולה לגרום לנזקים פיזיים ונזקים לרכוש ולהביא לכך שלא תוכלו לגור בביתכם לתקופה ארוכה. בכדי להתמודד עם הקושי הכלכלי של שריפה בבית, מומלץ להגיש תביעה בגין נזקי שריפה בדירה. התביעה יכולה להיות מוגשת לחברת הביטוח המבטחת את הדירה שלכם או לחברה אשר ייצרה את המוצר הגרם לשריפה. חשוב אם כן להזמין את חוקרי מכבי האש כמה שיותר מהר על מנת לזהות את הסיבה לשריפה. בדיקה וחקירה יסודית של אנשי מקצוע תאפשר לכם לקבל תשובה מהירה על הסיבות לשריפה ובאמצעות הדו”ח של הרשות לכבאות אש והצלה תוכלו לקדם את התביעה שלכם.

ניסוח תביעת פיצויים על שריפה

הגשה של תביעת פיצויים על שריפה דורשת ניסוח נכון ומדויק ואיסוף כל המסמכים הרלוונטיים למקרה שלכם. מומלץ לעשות זאת בליווי של עורך דין המתמחה בדיני נזיקין במטרה להביא לקידום תהליך התביעה שלכם כמה שיותר מהר. את כתב התביעה אפשר לשלוח לחברת הביטוח ישירות כחלק מהדרישה שלכם לפיצויים ולהגיש כתב תביעה נוסף לבית המשפט במידה וחברת הביטוח לא מאשרת לכם את התביעה. חשוב לדעת שחברות הביטוח לא מהססות לשלם את הסכומים שהמבוטחים מבקשים ולכן האופציה הנותרת היא להגיש כתב תביעה לבית המשפט.

היתרון בעורך דין נזקי שריפה

כאשר אתם פונים לשירותי עורך דין נזקי שריפה, אתם יודעים שלא תפספסו שום פרט חשוב בתביעה שלכם ותדעו לשים דגש על הדברים העיקריים בתהליך התביעה. בנוסף לכך, עורך הדין יסייע לכם באיסוף כל המידע, העדויות והמסמכים הרלוונטיים להגשה יחד עם כתב התביעה. בין אם זו תביעה כנגד חברת ביטוח ובין אם זו תביעה כנגד חברה המייצרת את המוצר החשמלי שגרם לשריפה, מומלץ שיהיה לכם ליווי וייעוץ של עורך דין מנוסה מכיוון שעורך הדין יוכל לכוון אתכם בצורה הנכונה ביותר בתהליך התביעה.

תביעה בגין נזקי שריפה בדירה

לקבלת פרטים נוספים על הגשת תביעה בגין נזקי שריפה בדירה, צרו קשר עם משרד עורכי דין אמיתי סביון המביא איתו מעל ל-11 שנים ניסיון בליווי לקוחות בתהליכי תביעה לאחר שריפה. צוות המשרד כולל 6 עורכי דין מהשורה הראשונה בתחום אשר יסייעו לכם למקסם את התביעה מול כל גורם רלוונטי.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

  Call Now Button