מאמרים

אי כושר עבודה בשל גורם נפשי

ישנם גורמים נפשיים רבים אשר יכולים להשפיע באופן משמעותי על התפקוד הקוגניטיבי, הרגשי והחברתי של הפרט. לעיתים אותם גורמים נפשיים משפיעים על יכולתם של אנשים לעבוד ולקיים את עצמם כלכלית.

אובדן כושר עבודה עקב גורם נפשי

אי כושר עבודה בשל גורם נפשי מתייחס לאי יכולתו של אדם לבצע את עבודתו עקב מצב בריאותי נפשי לא טוב. אי כושר העבודה אינו תמיד קבוע ויכול להשתנות בחומרתו. מחלות נפש כמו דיכאון, חרדה, הפרעה דו קוטבית, סכיזופרניה והפרעת דחק פוסט טראומטית הן סיבות נפוצות. בנוסף, לחץ כרוני, הטרדה במקום העבודה וסביבות עבודה רעילות עלולים להחמיר עוד יותר את המצבים הללו. סטיגמה חברתית וחוסר הבנה יכולים גם הם למלא תפקיד בתרחישים אלה, שכן אנשים עשויים להסס לפנות לעזרה בשל חשש מאפליה. חשוב להבין שמצבים אלה לגיטימיים ומחלישים כמו מוגבלויות פיזיות.

מהן תביעות אובדן כושר עבודה?

תביעות אובדן כושר עבודה הן בקשות רשמיות שמגיש יחיד לחברת ביטוח על מנת לקבל פיצויים וזכויות מלאות עקב אי כושר עבודה בשל גורם נפשי. כאשר לאדם יש מוגבלות נפשית הפוגעת ביכולתו לעבוד, הוא יכול להגיש תביעת נכות לקבלת תמיכה כספית. תמיכה זו היא לרוב בצורת קצבאות נכות, אשר נועדו להחליף חלקית הכנסה שהייתה. הקריטריונים לזכאות להטבות אלו משתנים בין המבטחים, אך בדרך כלל, יש לספק ראיות רפואיות משמעותיות המוכיחות את קיומו וחומרתו של מצב בריאות הנפש. התהליך כולל לעתים קרובות תיעוד קפדני ויכול להיות מאמץ מאתגר ומלחיץ.

ייצוג בתביעה על ידי עורך דין אובדן כושר עבודה

לאור המורכבות של תהליכי תביעות אובדן כושר עבודה והרתיעה התכופה של חברות הביטוח לאשר תביעות אלו, במיוחד במצבי בריאות הנפש, העסקת עורך דין אובדן כושר עבודה הופכת לחשובה מאוד ואף קריטית. עורך דין אובדן כושר עבודה הוא עורך דין המתמחה בסיוע לאנשים לנווט בין המורכבויות הבירוקרטיות והמשפטיות של הגשת בקשה לקצבת נכות. הם דוגלים בזכויות התובע, מבטיחים שכל התיעוד הרפואי יוצג במדויק ושהדרישות של חברת הביטוח מתקיימות. חברות הביטוח לרוב מנסות למזער את התשלומים כדי למקסם את הרווחים, אך עורך הדין תמיד יפעל ללא לאות כדי להתמודד עם טקטיקות אלו, על ידי ניצול הידע והניסיון המשפטי שלו כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור התובע.

אם גם אתם סובלים מאי כושר עבודה בשל גורם נפשי, יכול להיות שאתם זכאים לפיצוי מחברות הביטוח. משרד עורכי הדין אמיתי סביון מתמחה בתביעות ביטוח וישמח לעמוד לשירותכם. למידע נוסף השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

  Call Now Button